Kaip atpažinti osteochondrozę

Degeneraciniai-distrofiniai stuburo ir gretimų audinių struktūros pokyčiai vadinami osteochondroze. Daugiau nei 70% pasaulio gyventojų susidūrė su nugaros skausmais, kuriuos lydėjo judrumo pablogėjimas, ir daugelis jų net neįtarė, kad visos šios bėdos yra osteochondrozės – dažniausiai pasitaikančios stuburo ligos – požymiai. Labai svarbu atpažinti problemą pradinėje stadijoje, nes vėlesnės ligos stadijos yra sunkiai gydomos, o prasidėjus ligai rizikuojate visiškai prarasti mobilumą.

kaklo skausmas su osteochondroze

Šiandien kalbėsime apie tai, kaip pasireiškia osteochondrozė ir kokie simptomai lydi šią ligą.

Klinikinės ligos apraiškos

Osteochondrozės naikinimo procesas paveikia ne tik stuburo kaulinį kremzlinį audinį, bet ir kraujagysles, arterijas, nervų galus, todėl osteochondrozės simptomai, tiksliau, sindromai, derinami pagal bendrąsias klinikines ligos apraiškas. .

 1. Dėl slankstelių pasikeitimo ir sunaikinimo atsiranda per didelis spaudimas kraujagyslėms, pagrindinėms arterijoms, dėl to pablogėja aprūpinimas krauju, išsivysto hipoksija - šis sindromas vadinamas kraujagysliniu.
 2. Ligos metu atsirandanti slankstelių deformacija sukelia nenormalius stuburo pokyčius (lordozė, skoliozė, kifozė), banalus laikysenos pokytis – statinis sindromas.
 3. Dėl nervų galūnių, kraujagyslių ir arterijų pažeidimo pablogėja medžiagų apykaitos procesai audiniuose, pablogėja jų aprūpinimas maistinėmis medžiagomis, dėl to atsiranda osteochondrozės simptomų (opinių apraiškų odoje), kurie vadinami trofinis sindromas.
 4. Nervų galūnėlių pažeidimą lydi odos tirpimas, raumenų reakcijos pablogėjimas, tokie ligos simptomai vadinami neurologiniu sindromu.

Liga gali pažeisti bet kurį stuburo segmentą – gimdos kaklelio, krūtinės ląstos, juosmens, be to, dažnai užfiksuoja dvi dalis vienu metu. Osteochondrozės požymiai tiesiogiai priklauso nuo jo lokalizacijos vietos ir pažeistos vietos sunaikinimo laipsnio.

Kaklo slankstelių osteochondrozės simptomai

Šiandien gimdos kaklelio osteochondrozė gana dažnai diagnozuojama darbingo amžiaus gyventojams ir pirmieji požymiai, į kuriuos, kaip įprasta, mažai kas atkreipia dėmesį, yra dažni pakaušio galvos skausmai, palaipsniui pereinanti į laikinąją sritį. Taip pat pradinę ligos stadiją lydi diskomfortas, trumpalaikis traukimas kaklo stuburo srityje, traškėjimas sukant galvą.

Be to, tinkamai negydant, liga progresuoja, stiprėja skausmas, mažėja viršutinės pečių juostos jautrumas (tai yra dėl kraujo tiekimo pablogėjimo).

Ligos apogėjus yra visiškas viršutinių galūnių motorinės veiklos praradimas. Taip pat gimdos kaklelio osteochondrozės simptomai, atsirandantys dėl sutrikusio aprūpinimo krauju, yra:

 • vestibuliarinio aparato funkcijų pablogėjimas, galvos svaigimas, triukšmas, spengimas, švilpimas ausyse; sutrikusi regėjimo funkcija (neryškus matymas, musės prieš akis);
 • vyresnio amžiaus žmonėms galimi periodiniai sąmonės praradimai, dusulys, deguonies trūkumas.

Be to, žmogų gali kankinti knarkimas, tirpimas, dažnai atsiranda šaltumo jausmas pirštuose, didelė judesių koordinavimo pažeidimo tikimybė.

Krūtinės ląstos osteochondrozės simptomai

Krūtinės ląstos slankstelių osteochondrozė yra gana reta liga, nes šioje vietoje stuburas yra mažiau judrus ir yra paremtas tvirtu šonkaulių rėmu. Tačiau šis negalavimas vyksta ir krūtinės ląstos srities osteochondrozės požymiai yra labai įvairūs.

Pradinę ligos stadiją lydi skausmas krūtinėje, nusileidžiantis į viršutinę pilvo dalį. Krūtų osteochondrozės simptomai dažnai painiojami su kitų negalavimų apraiškomis – cholecistitu, krūtinės angina, net inkstų diegliais. Gana dažnai pacientas kreipiasi į kardiologą, skundžiasi skausmais širdies srityje, o po išsamaus tyrimo siunčiamas pas neurologą, įtariant osteochondrozę.

Priklausomai nuo pažeidimo vietos (viršutinė, vidurinė, apatinė krūtinės ląstos segmento dalis), gali pasireikšti tokie simptomai kaip kosulys, vadinamasis „gerklės gumulas", gastritas, padidėjęs spaudimas, aritmija, sutrikusi žarnyno motorika. . Todėl, prieš nustatydamas tikslią diagnozę, gydytojas turi atlikti išsamų tyrimą, kad būtų išvengta kitų negalavimų.

Nugaros skausmas su osteochondroze

Juosmens stuburo osteochondrozės simptomai

Pradinės osteochondrozės apraiškos yra traukiantis skausmas juosmens srityje, spinduliuojantis į apatines galūnes. Poilsio metu žmogus diskomforto praktiškai nejaučia, tačiau užsiimant fiziniu darbu, staigiai judant ar ilgai būnant vienoje padėtyje, sustiprėja skausmo pojūčiai, kuriuos lydi lumbago ir apatinių galūnių tirpimas.

Ligai progresuojant skausmo sindromas gali būti skiriamas kirkšnies sričiai, o kryžkaulis, būdamas horizontalioje padėtyje, jaučia didelį palengvėjimą. Juosmens stuburo osteochondrozė taip pat turi šiuos simptomus:

 • sumažėjęs jautrumas, dilgčiojimas, odos lupimasis;
 • kojų tirpimas, kuris vėliau gali išsivystyti į dalinį ar visišką paralyžių;
 • šalčio pojūtis kojose, tai atsiranda dėl kraujo tiekimo pažeidimo dėl arterijų, kraujagyslių suspaudimo;
 • gali sutrikti prakaitavimo funkcija;
 • taip pat dėl apatinės stuburo dalies kraujo tiekimo pažeidimo galimi urogenitalinės sistemos sutrikimai.

Bet kokio tipo osteochondrozę lydi slankstelių motorinio aktyvumo pablogėjimas, kraujotaka, nervų galūnių suspaudimas ir raumenų skaidulų spazmai. Pradinis ligos laipsnis gerai reaguoja į gydymą, ko negalima pasakyti apie vėlesnes stadijas, todėl labai svarbu laiku diagnozuoti ligą ir pradėti gydymą.

Žinodami pirminius stuburo osteochondrozės požymius, turite visas galimybes ją įveikti visiškai, nenaudodami medikamentų ir chirurginės intervencijos, šiame etape visiškai atsigauna po fizioterapinių procedūrų ir gydomųjų pratimų. Būkite budrūs, klausykite savo kūno ir tuomet galėsite išvengti daugelio problemų.